Tűzifát tessék!

Első pillanatban igencsak szimpatikusnak tűnhet az olcsóbb áron beszerezhető tűzifa.

Azonban az olcsó ár ellenére, biztosan nem köttetne jó üzlet a  bizonytalan helyről megvásárolt tüzelő. Több kérdés is felmerülhet az olcsó tűzifa láttán. Vajon milyen helyről származhat  a tűzifa? 

Legálisan működik-e az a kereskedés, melyben az átlagtól eltérő, olcsó fát árulnak? A fogyasztóvédelem is óvatosságra figyelmeztet ilyen esetekben.

Az utcákat járó teherautókból árult fa megvétele, a legtöbb esetben bosszúságot vonz maga után. Nem elég, hogy tisztázatlan a származással találkozunk, a következő bosszúság a tűzifa használatakor jelentkezik. Ekkor szembesülhetünk ugyanis azzal, hogy milyen nedvességtartalmú tüzelőhöz jutottunk.

A frissen kivágott fával, legyen az tölgy- bükk- akác vagy  gyertyán, nem tudunk fűteni.

A hidegebb időben, minimálisan 4- 6 hónap is kell a száradáshoz, míg a tavaszi és nyári időszakban vásárolt fának elég a 3 – 4 hónap. Érdemes már akár egy évvel a következő fűtési szezon előtt megvenni tűzifánkat. Tehát a legfontosabb kérdés a tűzifa fűtőértéke. Elsődleges célunk a vásárlás alkalmával, hogy az erre szánt összegből, milyen minőségi és mennyiségű tűzifához tudunk hozzájutni. Aki voksát mégis  az utcáról vásárolt tűzifa mellé tenné le, ragaszkodjon a  számlához a kifizetésre került tűzifa után. A megvásárolt mennyiséget nagyon nehéz ellenőrizni ilyen esetekben. Azonban a kereskedésekben vásárolt tüzelőnél nyomon tudjuk követni,  akár a rönkökön feljegyzett számok alapján is a fa mennyiségét.

Ne féljünk érdeklődni leendő tűzifánk származása, kivágásának ideje és minősége után!

Leave A Comment